Вернуться назад
Інфекції сечовивідних шляхів (ІCШ)

    Інфекції сечових шляхів (ІСШ)  - одні з найпоширеніших інфекційних захворювань. Складність цієї проблеми полягає в частоті повторного інфікування, виникненні рецидивів та ризику переходу захворювань сечостатевої системи до хронічної форми.
    Більш схильними до ІСШ є жінки, через те що їх сечовивідний канал коротший та розташований близько до вагіни та анального отвору : майже половина всіх жінок хоча б раз перенесла епізод  інфекції, причому кожна третя – у віці до 24 років, а в період між 20 та 50 роками цистит у жінок зустрічається у 50 разів частіше, ніж у чоловіків. 
    Інфікування нижніх сечових шляхів викликає запалення сечового міхура (цистит) , верхніх - запалення нирок (пієлонефрит).  За клінічним перебігом розрізняють гострий та хронічний цистит (від двох випадків за півроку, або трьох - за рік).

Симптоми циститу


    Найхарактернішими є такі симптоми циститу:  часті позиви до сечовипускання, болюче сечовипускання, особливо в кінці процесу , відчуття неповного спорожнення міхура,  ниючиий біль внизу живота , помутніння сечі; іноді трапляється геморагічний цистит, ознакою якого є кров у сечі. 
    Інфекціювання відбувається через зовнішні статеві органи, уретру, сечоводи, нирки, рідше - через кров, лімфу, травмування міхура. Найпоширеніший збудник циститу — кишкова паличка, також стафілококи, стрептококи, віруси, мікроскопічні гриби.
    Також є ряд факторів ризику, які впливають на вірогідність виникнення хвороби: зниження імунітету, переохолодження в області таза, малорухомий спосіб життя, закрепи, недоліковані гінекологічні чи венеричні захворювання, недотримання правил особистої гігієни та гігієни сексуальних відносин, білизна, яка сприяє перенесенню кишкової палички від анального отвору до уретри, хронічні запальні процеси в організмі.
    Для лікування гострого циститу  найчастіше призначають антибактеріальні препарати, які покликані знищити збудника інфекції, а разом з ним, нажаль, - і захисну мікрофлору. Крім того, більшість хворих припиняє лікування циститу відразу після зникнення неприємних симтомів, тим самим роблячи збудників стійкішими до використаних раніше антибактеріальних засобів. Так виникає хронічний цистит - захворювання, що характеризується рецидивами, які виникають при провокуючих факторах, описаних вище. 

Лікування циститу


    Сучасні дослідження показують, що  у багатьох неускладнених випадках ІСШ можна уникнути застосування антибактеріальних препаратів і використовувати комплексне лікування, яке полягає в  зниженні локальної запальної реакції організму (полегшення неприємних симптомів), зберіганні природної мікрофлори та стимуляції імунної реакції. Так само і під час профілактики рецидивуючої ІСШ рекомендується застосовувати тактику, лояльну  до природної мікрофлори,  та впливає на механізми імунної відповіді - вакцинотерапію.
    Бактеріальні лізати - це засоби, що використовують для вакцинотерапії, вироблені з інактивованих бактерій найпоширеніших штамів збудників ІСШ: вони не викликають запальної реакції, бо не є живими, але імунітетом розпізнаються як загроза до розвитку захворювання, тим самим стимулюють специфічну імунну відповідь. Бактеріальні лізати ідеально підходять для лікування як  дорослих, так і дітей, не завдають шкоди мікрофлорі, добре поєднуються за потребою з іншими лікарськими засобами: жарознижувальними, уросептиками, фітопрепаратами, антибіотиками. При лікуванні неускладнених ІСШ вони допомагають зовсім уникнути застосування антибіотиків. Імуномодулятори на основі лізатів бактерій ефективні на будь-якій стадії хвороби: їх можна використовувати і в розпал захворювання, і як профілактичний засіб.

    Вакцинотерапія з Урівак – це сучасна розробка провідних європейських експертів-мікробіологів Університету Палацького (Оломоуц, Чехія) та Університету Масарикова (Брно, Чехія). Урівак містить інактивовані штами 6 типових збудників урологічних захворювань (пієлонефриту, циститу, уретриту), виділених від пацієнтів з тяжкими і/або рецидивуючими ІСШ, стійкими до антибактеріальної терапії. Вплив вакцинотерапії на імунітет хворого дозволяє знизити частоту, тривалість і тяжкість інфекційних захворювань сечовидільної системи, не порушує мікрофлору сечі, запобігає утворенню резистентності до антибіотику.  
    Урівак має зручне дозування: 1 капсула 1 раз на добу натщесерце, 10 днів, 20 днів перерва. Стандартний курс вакцинації триває 3 міс, при тривалих рецидивах можливе застосування протягом 6 міс. Після завершення курсу терапії формується імунологічна пам’ять. Препарат може застосовуватися у дорослих і дітей старше 7 років.

Задати питання